نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، اقدام آل خلیفه در برگزاری کنفرانس ضد ایرانی بحرین را نمونه‌ای از تلاش‌های ضد ایرانی کشورهای حاشیه خلیج فارس خواند و گفت: این کنفرانس مصرف درون شبکه‌ای برای احیای روحیه خاندان حاکم بر بحرین را دارد.

منصور حقیقت پور درگفت‌و گو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، درباره برگزاری کنفرانس ضد ایرانی بحرین، با بیان اینکه این تجمع نمونه‌ای از تلاش‌های ضد ایرانی کشورهای حاشیه خلیج فارس است، گفت: آل‌خلیفه با برگزاری یک کنفرانس نمی تواند از تاثیر انقلاب ایران کم کند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین سرعین در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اعراب با حکومت‌های ارتجاعی و دیکتاتوری قافیه را باخته‌اند، افزود: سونامی بیداری اسلامی هم‌چنان که بن علی و مبارک را باخود برد، سایر دیکتاتورهای کشورهای عرب با را نیز نابود می کند.

وی، با تاکید بر اینکه اقدام آل خلیفه در برگزاری کنفرانسی به اصطلاح بین‌المللی و ضد ایرانی مورد تایید مردم بحرین نیست، اظهار کرد: آل خلیفه شبیه به انسانی در حال غرق شدن، به هر ریسمانی متوسل می شود، آخرین دست و پاهای خود را برای دور کردن اذهان مردم کشورش از تاثیرات انقلاب ایران و بیداری اسلامی می زند.

 این عضو فراکسیون  اصولگرایان مجلس نهم، با اشاره به طرح ادعاهای واهی و غیرمستند درباره تاریخ ایران در این کنفرانس، گفت: آل خلیفه نمی تواند با ساختن تاریخ جعلی برای منطقه و مردم ایران، از وضعیت کنونی خود نجات پیدا کند.

حقیقت پور، با بیان اینکه آل خلیفه محکوم به رفتاری بدون صداقت و دروغگویی با مردم سرزمینش است، ادامه داد: راهکاراصلی نجات آل خلیفه، راستگویی و صداقت است و از آنجایی که صدق و درستی در رفتار دولت بحرین وجود ندارد، به عنوان جریان باطل با سونامی بیداری اسلامی از بین خواهند رفت.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با تاکید براینکه برگزاری چنین محفل‌های ضد ایرانی از نفوذ ایران در منطقه کم نمی کند، اقدام آل خلیفه را برای روحیه دادن به عوامل مزدور منطقه  مثل عربستان و آمریکا خواند و تصریح کرد: در عین حال این کنفرانس مصرف درون شبکه‌ای برای احیای روحیه خاندان حاکم بر بحرین  را دارد.

مقامات بحرینی کنفرانس به اصطلاح بین‌المللی برگزار کردند که بخش عمده‌ای از بحث‌های آن، به طرح ادعاهای واهی، غیرمستند و حتی توهین‌آمیز به ایران و ایرانیان اختصاص داشته است./