هم اندیشی:در پی مجروح شدن شیخ "علی سلمان" رهبر جمعیت الوفاق توسط نیروهای آل خلیفه، علمای بحرین با صدور بیانیه‌های جداگانه‌ای این اقدام را محکوم کردند.

به گزارش هم اندیشی؛به نقل از خبرگزاری تقریب،  به دنبال مجروح شدن شیخ "علی سلمان" رهبر جمعیت الوفاق به دست نیروهای آل خلیفه در روز جمعه دوم تیرماه جاری شیخ  "عیسی قاسم" رییس شورای علمای بحرین با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این اقدام، وی را مردی حکیم خواند که کشور برای رسیدن به عدالت، رشد و امنیت به او نیاز دارند.

در این بیانیه آمده است: هدف قرار دادن زندگی شیخ علی سلمان به گواهی تصاویر زنده از حادثه روز جمعه نه تنها از سوی دوستان وی بلکه توسط همه دلسوزان این کشور، محکوم می‌شود.

رییس شورای علمای بحرین با اشاره به این که شیخ سلمان در عشق به وطن و ملت ذوب شده است، تأکیدکرد: کسانی که زندگی این شخصیت بزرگ را هدف قرار داده‌اند، خواستار به آتش کشیدن کشور هستند. 

وی همچنین خطاب به نیروهای آل خلیفه گفت: از کینه توزی علیه وطن خود دست برداشته و به فکر امنیت آن باشند و آن را بر سر فرزندانش ویران نکنند.

در همین رابطه علامه سید عبدالله الغریفی از علمای برجسته بحرین نیز با صدور بیانیه‌ای سوء قصد به جان شیخ علی سلمان و دیگر ارکان سیاسی در این کشور را محکوم کرده و تصریح کرد: این اقدام از هر نظر محکوم است و مرتکبان آن باید برای حفظ امنیت و منافع کشور محاکمه شوند.