رئیس هیات علمای بحرین ضمن تمجید از شخصیت دبیرکل جمعیت الوفاق، اظهار داشت که حمله کنندگان به شیخ علی سلیمان قصد دارند بحرین را به آتش بکشند.

به گزارش زندگی به نقل از وب سایت«14 فوریه»: آیت الله شیخ عیسی قاسم؛ رئیس هیات علمای عظام بحرین، از شیخ علی سلمان به عنوان شخصیتی ملی و محبوبیت نزد علما، نخبگان و مردم بحرین یاد کرد.
وی تاکید کرد   کسانی که قصد جان این شخصیت ملی بزرگ را کردند، قصد دارند کشور را به آتش بکشند.
رئیس هیات علمای بحرین ضمن محکوم کردن  حمله به دبیرکل جمعیت الوفاق خاطر نشان کرد: همه کسانی که دلسوز امنیت و ثبات کشور هستند، سوء قصد به جان شیخ (علی سلیمان) در روز جمعه را محکوم می کنند.
گفتنی است که جمعیت الوفاق بحرین در اعتراض به صدور احکام دادگاه رژیم آل خلیفه علیه پزشکان همچنین ادامه بازداشت خودسرانه فعالان سیاسی و در حمایت از یک پزشک بحرینی که در مقر جمعیت الوفاق دست به اعتصاب غذای نامحدود زده است، برای برگزاری تجمعی مسالمت آمیز در روز جمعه گذشته از وزارت کشور بحرین و نهادهای مربوطه درخواست مجوز داد.
این درخواست مجوز جمعیت الوفاق نه تنها با مخالفت مواجه شد بلکه وزارت کشور بحرین هرگونه برگزاری تجمع را اقدام علیه امنیت ملی تلقی کرده و متعهد شد که تجمع مردم را سرکوب کند.
در همین راستا، مردم بحرین ضمن تجمع در منامه بین دو منطقه "الستره" و "البلد القدیم"، در روز جمعه نشان دادند که از این تهدیدات آل خلیفه باکی ندارند. مزدوران رژیم آل خلیفه نیز همانطور که در فیلم های منتشر شده از تجمع روز جمعه برروی شبکه اینترنت معلوم شد از فاصله چندمتری اقدام به شلیک با سلاح شکاری و گاز سمی به سمت مردم بی دفاع بحرین کردند.
در اثر این جنایت رژیم آل خلیفه، حجت الاسلام علی سلیمان؛ دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین از ناحیه کمر و کتف مجروح شد.
گفته می شود که در این تجمع، حسن المرزوق؛ نائب رئیس حزب وحدت گرای ملی بحرین؛ از احزاب مخالف رژیم آل خلیفه نیز از ناحیه گردن مورد هدف قرار گرفته و برای مدتی طولانی بدون برخورداری از کمک های امدادی دچار خون ریزی شد.
جمعیت الوفاق روز گذشته طی بیانیه ای اعلام کرد که در حمله وحشیانه رژیم آل خلیفه، جوانی به نام "الموالی" که قصد حمایت از شیخ علی سلیمان را داشت به شدت مجروح شده و وضعیت جسمانی او وخیم است.