یک فعال سیاسی كشور بحرین گفت: ما مردم بحرین هرگز در برابر رژیم‌های استكباری تسلیم نخواهیم شد و سرانجام خاندان حاكم بر بحرین را به محاكمه می کشانیم.

به گزارش خبرنگار فرهنگی «خبرگزاری دانشجو»، ابراهیم مدهون در نشست بیداری اسلامی كه عصر امروز در هشتمین همایش بین المللی دكترین مهدویت در سالن همایش های صدا و سیما، گفت: سلام خود و مردمم را به همه علما، اندیشمندان و بردرانی كه در این همایش حضور دارند عرض می‌ رسانم.
 
وی افزود: از طرف خودم و به نمایندگی از مردم بحرین كه با اقتدار و رشادت در حال زندگی هستند برای همه برگزار كنندگان این همایش آینده‌ای پرافتخار آرزو می‌كنم.
 
این یک فعال بحرینی با بیان اینكه در این اجلاس حضور پیدا كردم تا درباره تحولات كشورم صحبت كنم، گفت: قطعا بیداری اسلامی یكی از نشانه‌های انقلاب اسلامی در بحرین است.
 
مدهون افزود: تحولات بسیاری در منطقه صورت گرفته و می‌توان با قاطعیت اعلام كرد كه رویدادهایی كه در جهان عرب اتفاق افتاده همه نشانه این است كه ملت‌های مسلمان عرب همواره تصمیم گرفتند علیه حكومت‌های طاغوتی‌شان بایستند.
 
وی افزود: نقطه عطف این جریانات برمی‌گردد به اینكه همواره نظام استبدادی با درخواست‌های واقعی مردم مقابله كرده است.
 
این فعال بحرینی بیان داشت: با این صحبت‌ها می‌خواهیم بدانیم كه ما در این بیداری به چه سمت و سویی حركت می‌كنیم می‌خواهیم بدانیم كه واقعیت انقلاب بحرین چیست.
 
مدهون افزود: درست همان‌طور كه مقام معظم رهبری فرمودند بحرین از نظر جغرافیایی بسیار كوچك است و بدون هیچ جنگی وارد اسلام شد و اسلام را پذیرفت.
 
وی ادامه داد:‌در گذشته پرتغالی‌های در آنجا حكومت می‌كردند و در یك برهه‌های زمانی توانست حكومتی داشته باشد.
 
این فعال بحرینی افزود:‌در سال 1720 یعنی حدود 23 سال قبل آل خلیفه آمدند و در این كشور حاكم شدند و این آغاز حركتی بود كه بتوانند استعمار انگلیس را در این كشور حاكم كنند آنها بهانه‌ شان این است كه ایران در حكومت بحرین دخالت داشته در حالی كه به‌هیچ وجه این طور نیست.
 
مدهون افزود: مبارزاتی را بحرین علیه استعمار انگلیس آغاز كرد و در سال 1920 تا 1947 اولین جنبش اسلامی متشكل از شیعه‌ها و سنی‌ها در این كشور شكل گرفت این مبارزه ادامه پیدا كرد تا اینكه در سال 1971 انگلستان آنجا را ترك كرد و قانون اساسی در این كشور حاكم شد.
 
وی افزود: اما دولت این كشور در سال بعد مجلس موسسانی كه توسط قانون اساسی شكل گرفته بود را منحل كرد و این همزمان بود با انقلاب اسلامی كه در ایران صورت گرفت.
 
این فعال بحرینی افزود: انقلاب اسلامی ایران اینكه چگونه این انقلاب بر آگاهی ملت‌های تأثیر می‌گذارد بسیار مهم است همه مردم بحرین در انتظار این بودند كه رهبری عادلانه‌ای در كشورشان شكل بگیرد و انقلاب مهدویت هم ناشی از انقلاب مردم مسلمان است و ما هم در این راستا تلاش می‌كنیم تا بتوانیم انقلابی را در خود بحرین ایجاد كنیم.
 
مدهون افزود:‌ انقلاب اسلامی ایران بود كه توانست بحث حاكمیت الهی را در بحرین شكل دهد.
 
وی بیان داشت: هر انقلاب دارای مولفه‌هایی است كه این مولفه‌ها می‌توانند به همه انسان‌های مسلمان كمك كنند كه بدون كمك قدرت‌های خارجی روی پای خود بایستند و امروز می‌بینیم كه در بحرین این اتفاق افتاده است و اعتقاد به امام مهدی(عج) دارند و در این جهت حركت می‌كنند.
 
این فعال بحرینی بیان داشت:‌ جوانان ما احساس كردند كه حاكمان ظالم بحرینی علیه آنان و عقایدشان وارد كار شدند و همه‌ شان دارای هدف‌هایی هستند و امروز به این رسیدیم كه ما از یاران امام مهدی (عج) خواهیم بود.
 
مدهون ادامه داد:‌وقتی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی در ایران پیروز شد با وجود تلاش‌های استكبار كه می‌خواست این انقلاب را با شكست مواجه كنن چون انقلاب مباركی بود این اتفاق نیفتاد و در دل همه مسلمانان این امید را ایجاد كرد و این انقلاب مبارك توانست اثرات معنوی را روی نسل جدید مردم بحرین بگذارد.
 
وی بیان داشت:‌مردم ما با توجه به این دستاورد انقلاب خود را كه به رهبری عیسی قاسم بود مسلما از انقلاب اسلامی ایران الهام گرفتند.
 
این فعال بحرینی بیان داشت:‌ وضعیت سیاسی در بحرین این گونه است كه علی‌رغم قانون اساسی رژیم همواره به نیروهایی مثل نیروهای خارجی تكیه می‌كند تا قدرتش را بر مردم تحمیل كند اما ما مردم بحرین هرگز در برابر رژیم‌های استكباری تسلیم نخواهیم شد و مسلما بر این عقیده هستیم كه بتوانیم خاندان حاكم بر بحرین را به محاكمه بكشانیم.
 
وی در پایان گفت:‌ ما همیشه در بحرین به این سمت می‌رویم و مطمئنیم خواهیم توانست به اهداف مهم و والایی خود دست پیدا كنیم.