خبرگزاری فارس: گروه‌های حقوق بشر در انگلیس در نظر دارند با برگزاری تظاهرات مقابل سفارت بحرین در لندن، اعتراضشان را به رژیم آل خلیفه اعلام کنند.

به گزارش فارس به نقل از پرس تی‌وی، فعالان حقوق بشری در نظر دارند با برگزاری تظاهرات در مقابل سفارت بحرین در لندن اقدامات سرکوبگرانه حکومت آل خلیفه علیه مردم را محکوم کنند و خواستار آزادی زندانیان سیاسی شوند.

این تظاهرات قراراست توسط "ائتلاف توقف جنگ"، "حرکت آزادی بحرین" و تعداد دیگری از گروه‌های فعال حقوق بشری فردا، شنبه در لندن برگزار شود.

گروه‌های حقوق بشری در انگلیس پس از انتشار خبر کشته شدن جوان بحرینی به علت تعلل پزشکان بیمارستان ارتش، تصمیم به برگزاری این تظاهرات گرفتند.

یک جوان بحرینی توسط خودرو نیروهای امنیتی زیر گرفته شد و زمانی که مجروح بود به بیمارستان ارتش منتقل شد اما در آنجا اجازه درمان نیافت، این جوان در مقابل چشم کادر پزشکی جان خود را از دست داد که این خبر موجی از اعتراض را در میان فعالان حقوق بشری برانگیخت.

قراراست در این تجمع مراسم نمادینی برای این شهید بحرینی در مقابل سفارت بحرین برگزار شود.

مردم بحرین بیش از یکسال است که با برگزاری تظاهرات اعتراض خود را به رژیم آل خلیفه اعلام کرده‌اند که در مقابل رژیم منامه با حمایت ارتش عربستان شدیدترین سرکوب‌ها را علیه مردم اعمال می کند.