خبرگزاری فارس: جمعیت وفاق اسلامی بحرین با انتقاد از ادامه بازداشت‌ها از سوی خاندان آل خلیفه خواستار آزادی فوری محمد الزیانی از فعالان سیاسی شد و تاکید کرد که امشب نیز تظاهرات ضد آل خلیفه برگزار خواهد شد.


به گزارش فارس به نقل از الانتقاد، جمعیت وفاق ملی اسلامی بحرین در ضمن ابراز نگرانی از بازداشت محمد الزیانی سرهنگ بازنشسته ارتش و از فعالان سلفی در بحرین خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط وی شد.

الوفاق عملیات بازداشت‌های منظم و کورکورانه و روند رو به رشد غیر طبیعی آن از سوی خاندان حاکم در بحرین را مورد اشار قرار داده و تاکید کرد که این اقدامات برای جلوگیری از تحرکات افکار عمومی مردم بحرین است که به دنبال تحول دموکراتیک در این کشور هستند، این در حالی است که علت بازداشت‌ها تاکنون مبهم مانده است.

گروه‌های مخالف رژیم آل خلیفه در بحرین از مردم این کشور خواستند تا برای مقابله با اقدامات دولت بحرین در سرکوب تظاهرات و مطالبات مسالمت آمیز آنها تظاهرات مردمی گسترده ای را عصر روز جمعه برگزار کنند.

این تظاهرات قرار است به صورت هم زمان در 25 نقطه از بخشهای مختلف بحرین و رأس ساعت 5 بعد از ظهر فردا آغاز شود. امشب نیز قرار است تظاهراتی بر ضد خاندان آل خلیفه در بحرین برگزار شود.

جمعیت 'الوفاق' بحرین، در بیانیه‌ای مردم این کشور را به شرکت در تظاهرات با عنوان 'انقلاب ادامه دارد و مردم عقب‌نشینی نمی‌کنند' در ساعت 20:45 امشب فراخواند.

انتظار می‌رود با توجه به تشدید سرکوبگری‌های آل خلیفه در روزهای اخیر علیه مردم بحرین و تشددی اعتراضات مردمی در عربستان سعودی این تظاهرات با استقبال کسترده ای از سوی مردم برگزار شود.