"انقلاب روزه داران علیه ظالمان" شعار این روزهای مردم بحرین برای سرنگونی رژیم آل خلیفه است، شعاری که با شهادت بسیاری از شیعیان بحرین به زودی محقق شده و انقلاب بحرین مسیر پیروزی را طی خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران، مناطق مختلف بحرین از جمله شهرهای منامه، محرق، عرادوالحد، این روزها شاهد برپایی تظاهرات گسترده مردمی است تظاهراتی که معترضان آن فقط خواهان سرنگونی رژیم آل خلیفه هستند و تاکید دارند که اصلاحات سعودی این رژیم جنایتکار هیچگونه تاثیری در خواسته آنها ندارد.

* سرکوب تظاهرات مردمی

براساس این گزارش؛ موج تظاهرات مردمی با سرکوب شدید نظامیان آل خلیفه و آل سعود همراه است و نیروهای این رژیم که نظامیان آل سعود و مزدوران سایر کشورها به آنها کمک می‌کنند با استفاده از گازهای اشک آور سمی و گلوله‌های ساچمه‌ای تظاهر کنندگان را مورد هدف قرار می‌دهند.

* سفر پادشاه بحرین به فرانسه

به گزارش روزنامه فرانسوی فیگارو "فرنسوا اولاند" رئیس جمهور فرانسه روز دوشنبه میزبان حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین در کاخ الیزه بود که این دیدار در سکوت کامل خبری صورت گرفت. 

اما سفر پادشاه بحرین به فرانسه در حالی صورت می‌گیرد که وی متهم به سرکوب خونین تظاهر کنندگان در این کشور است. براساس اعلام سازمان عضو بین الملل، از زمان آغاز اعتراضات مردمی در بحرین حدود 60 نفر در این کشور کشته شده‌اند که در میان آنها دو تبعه خارجی هم مشاهده می‌شود.

سازمان عفو بین الملل با صدور بیانیه‌ای از مقامات رژیم آل خلیفه خواست تا هرچه سریعتر تمام زندانیان عقیدتی بحرین را آزاد کند. این در حالی است که دادگاهی در بحرین هفته آینده پرونده 9 نفر از پزشکان بحرینی که در اعتراض‌های ضد دولتی در این کشور شرکت کرده بودند و به مداوای معترضان مجروح پرداخته بودند را برگزار می‌کند.


انقلاب بحرین در آستانه پیروزی                                 * بحرین در آستانه پیروزی

گفتنی است؛ با گذشت 17 ماه از آغاز تظاهرات مردمی هر روز بر تعداد تظاهر کنندگان بحرینی اعم از شیعه و سنی افزوده می‌شود.