مردم بحرین همچنان به راهپیمایی ها و تظاهرات اعتراض آمیز خود در مناطق مختلف کشور برای درخواست توقف اقدامات سرکوبگرانه رژیم آل خلیفه ادامه می دهند. تظاهرکنندگان همچنین خواستار آزادی بازداشت شدگان هستند.تظاهرکنندگان با سردادن شعارهایی خواستار براندازی رژیم و تشکیل حکومتی مبتنی بر اصول دموکراتیک شدند. تظاهرات شهروندان بحرینی با اقدامات سرکوبگرانه عناصر رژیم آل خلیفه و استفاده آنها از گازهای اشک آور و گلوله های ساچمه ای روبرو شدند. عناصر رژیم همچنین با یورش به منازل شماری از شهروندان را بازداشت کردند.

تظاهرکنندگان با سردادن شعارهایی بر حق خود برای تظاهرات مسالمت آمیز و بیان خواسته های مشروع خود تاکید کردند. زنان نیز در کنار مردان در این تظاهرات حضور داشتند و خواستار سرنگونی رژیم شدند و شعار «سرنگون باد حمد» سردادند. اهالی منطقه السند نیز حمایت آمریکا از رژیم منامه را برای سرکوب مردم محکوم کردند. السهله شمالی نیز شاهد برپایی تظاهراتی بود که شرکت کنندگان در آن با سردادن شعارهایی اقدامات سرکوبگرانه رژیم را محکوم کردند.

اهالی منطقه المعامیر نیز با حضور در خیابان های این منطقه بر اسلامی بودن انقلاب بحرین تاکید و احکام اعدام صادره علیه برخی از معترضان را محکوم کردند. با وجود مسالمت آمیز بودن اعتراضات مردم بحرین عناصر رژیم در مناطق مختلف از جمله النویدرات و المعامیر به مردم یورش بردند و مردم را با انواع ابزارهای سرکوب اعم از گازهای سمی و گلوله های ساچمه ای هدف قرار دادند که به زخمی شدن شماری از مردم منجر شد.

در همین حال دانشگاه بحرین نیز اخیرا نه تن از دانشجویان اخراج شده را که به توصیه بسیونی به کلاس های درس بازگشته بودند بار دیگر اخراج کرد. مقامات دانشگاه غیبت این افراد را علت اخراج آنها اعلام کردند حال آن که این غیبت مربوط به زمانی است که دانشگاه مشغول بازجویی از آنها به سبب شرکت در تظاهرات بوده است. برخی از این افراد در حالی از دانشگاه اخراج می شوند که سال آخر تحصیل خود را می گذرانند. از سوی دیگر کارگران اخراج شده شرکت آلومینیوم  بحرین نیز در مقابل ساختمان اتحادیه کل سندیکاهای بحرین تجمع کردند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان