تبلیغات
. - مطالب اسفند 1390

.

عکس هایی از بحرین . . .فعال سیاسی بحرینی تاکید کرد، مردم این کشور با وجود سرکوبها، به مقاومت دربرابر نیروهای آل خلیفه و اشغالگران سعودی ادامه می دهند.

"عبدالاله الماحوزی" روز شنبه در گفت و گو با شبكه العالم، اظهار داشت: مردم بحرین بر مخالفت خود با رژیم آل خلیفه، اشغالگری سعودی و موضوع پیوستن بحرین به عربستان تاكید دارند.

وی افزود: الحاق بحرین به عربستان سعودی به منزله سلب حاكمیت بحرین و اشغال آن خواهد بود و مردم حق دارند كه دربرابر اشغالگری مقاومت كنند.

این فعال سیاسی بحرینی خاطرنشان کرد: ماشین جنگی رژیم های آل خلیفه و آل سعود با همدستی آمریكا در طول یكسال گذشته به قتل و اعمال خشونت و نقض حقوق ملت بی پناه، بحرین پرداخت؛ اما این ملت بار دیگر در نهم ماه مارس جاری با حضور گسترده به آمریكا و جهانیان و همپیمانان رژیم فاسد آل خلیفه نشان داد كه ملتی زنده است، و به راه خود با وجود همه دشواری ها ادامه می دهد.

الماحوزی هشدار داد: اقدام رژیم بحرین در اجرای طرح اتحاد با عربستان به معنای سلب حاكمیت و اشغال بحرین است، و هم اكنون تصمیم گیری در بحرین بدست آل خلیفه نیست، بلكه به طور مشترك با عربستان و دولت آمریكا صورت می گیرد.

وی تاكید كرد: مخالفان همچنان در صحنه هستند و اگر رژیم آل خلیفه به خواست مردم تن ندهد، آنها همچنان به مقاومت و پایداری ادامه می دهند.نیروهای نظامی و امنیتی رژیم آل‌خلیفه با شلیک گاز اشک‌آور به منازل مسکونی‌ شهروندان بحرینی یورش بردند که بر اثر آن اعضای یک خانواده بحرینی دچار خفگی شدید شده و یک منزل مسکونی هم در آتش سوخت.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه الوسط، نیروهای نظامی و امنیتی رژیم آل‌خلیفه روز پنج شنبه گذشته با گاز اشک‌آور و سمی به منازل مسکونی‌ شهروندان بحرینی در مناطق مختلف این کشور حمله کردند.

بر اثر این حمله 7 نفز از اعضای یک خانواده بحرینی از جمله یک نوزاد بر اثر شلیک گاز اشک‌آور و سمی داخل منزل آنها در روستای "حبشی" دچار حالت خفگی شدید شدند.

یکی از اعضای این خانواده درباره حمله نیروهای امنیتی بحرینی گفت: این نیروها بعد از ظهر پنج شنبه گذشته برای متفرق کردن تظاهرات مسالمت‌آمیز مردمی به سوی آنها گاز اشک‌آور و سمی و گلوله های پلاستیکی شلیک کردند.

این شهروند بحرینی تاکید کرد: یکی از این گلوله‌ها پس از شکستن پنجره به داخل منزل اصابت کرد و در نتیجه آن گازهای سمی در فضای خانه منتشر شد که بر اثر استنشاق آن 7 نفر از اعضای خانواده از جمله یک نوزاد به شدت دچار حالت خفگی و تهوع شدند.

از سوی دیگر حمله دیگر صورت گرفته توسط نیروهای رژیم آل‌خلیفه در روستای "کرباباد" موجب آتش سوزی یک باب خانه و وارد آمدن خسارت‌های بسیار به آن شد.


 به گزارش بی باک به نقل از خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، سعدالله زارعی در برنامه "نگاه دو" درباره قیام مردم بحرین اظهار داشت: حرکت مردم بحرین از روز 25 بهمن همزمان با 14 فوریه آغاز شد و در حال حاضر نزدیک به یکسال و یک ماه از آغاز قیام مردم بحرین می‌گذرد؛ مردم بحرین در راستای اهداف سیاسی مانند دموکراسی و آزادی به معنای واقعی حرکت کردند، رسمیت رای مردم، تاثیر آن در انتخاب نمایندگان مجلس بحرین و انتخاب نخست وزیر به دست مردم گوشه‌ای از خواسته‌های مردم بود.

 

این تحلیلگر مسائل سیاسی تصریح کرد: مردم می‌خواستند دولت توسط مجلس منتخب مردم انتخاب شود، این خواسته کاملا طبیعی بوده و همه جای دنیا به عنوان منطق قابل قبول پدیرفته می‌شود.

 

وی با بیان اینکه دولت بحرین ابتدا پذیرفت که به خواسته مردم تن در دهد به همین دلیل مذاکراتی بین پادشاه و نمایندگان گروه‌های مخالف انجام گرفت ولی به زودی پادشاه از عربستان خواست با نیروی نظامی مقابل مردم قرار بگیرد افزود: نظامیان آل سعود از اردیبهشت 90 عملا این کشور را به اشغال درآوردند و در برابر اعتراض مخالفین واکنش نظامی نشان دادند پس از آن مردم خواسته خود را به سمت تغییر نظام پیش بردند و عربستان مشکلات را بیشتر کرد و خواسته مردم عوض شد.

 

*بحرین در مجامع بین‌الملل مظلوم است

 

زارعی به پپام مقاومت مردم بحرین اشاره کرد و گفت: این مردم در مظلومیت مضاعف از سوی دولت و جوامع بین‌الملل به سر می‌برند؛ البته مردم یمن هم به همین صورت هستند این شبه جزیره چون کانون انرژی کشورهای صنعتی هست این دشمنان به هیچ قیمتی نمی‌خواهند این منطقه را از دست بدهند چراکه آل سعود نماینده آمریکا در بحرین است و لذا خشونت نظامی ، سرکوب و نزاع راه مقابله با این مردم است.

 

این تحلیلگر مسائل سیاسی ادامه داد: روز شنبه بی‌سابقه ترین تظاهرات بحرین بود که بیش از 600 هزار نفر در آن شرکت کردند؛ مردم بحرین بیش از یک میلیون جمعیت دارند و 200 هزار کارگر خارجی در این کشور زندگی می‌کنند؛ با این رقم از کودکان و پیرها را از این جمعیت 800 هزار نفره کم کنیم متوجه می‌شویم همه مردم بحرین به میدان آمدند، مردم خواستند در پاسخ به پادشاه که مخالفان را گروه کوچکی خوانده بود جمعیت را نشان دهند.

 

وی در مورد علت ظلم رسانه‌ای و تبلیغاتی مردم بحرین اضافه کرد: این منطقه محل نفت و گاز دنیاست؛ آنها نفت را به کمپانی‌های نفتی غرب می‌رسانند، سال‌ها پیش هنری کسینجر در دهه 70 وزیر امور خارجی آمریکا 40 سال قبل عنوان کرده بود نفت این منطقه مال ماست که خداوند در این مناطق قرار داد و مسئولین کشورها انباردارانی هستند که حقشان را دریافت می‌کنند؛ به همین دلیل میزان آن در اختیار ماست، این اساس خواسته آنهاست.

 

زارعی تصریح کرد: با چنین جنبش مردمی طبیعتا ملت‌ها اجازه نمی‌دهند انبارداران نفت نامیده شوند، به همین دلیل آمریکایی‌ها در منطقه بحرین و مناطق دیگر نمی‌خواهند اجازه دهند اتفاقی در این مناطق بیفتد.

 

این تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان اینکه سازمان‌های حقوق بشر در مورد جنایت‌های رژیم آل خلیفه در بحرین در سکوت کامل به سر می‌برد، تصریح کرد: اساسا سازمان‌های بین‌المللی نظیر حقوق بشر بخش شناخته شده نظام حاکم جهانی هستند؛ آنها در چهارچوب آزادی حرکت نمی‌کنند که هرجا حقی پایمال شد بخواهند دخالت بکنند.

 

وی یادآور شد: آنها مانند شورای امنیت سازمان ملل بخشی از ساختار نظام سلطه است که به مقتضیات آنها عمل می‌کند؛ این سازمان در برخی مواقع مسائل غیرواقعی در مورد ایران را بیان کرده و بعد خبری آن را جهانی می‌کنند ولی درمورد مسائلی مانند بحرین سکوت می‌کنند چون این مسئله به نفع آمریکایی‌ها نیست.


فید خوان rss reader

فید خوان rss reader


Email Icon by Parstools.com

امام خامنه ای: از وضع مردم بحرین بسیار نگرانیم. به ملت بحرین ظلم می شود. ملت بحرین ملت مظلومی است. ظلم و جفا می شود و به قول هایی که داده می شود عمل نمی شود.(90/9/6)


آخرین مطالب

 روزنه ای از نور...

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :